Код

Назва

Ціна

Термін

192

Коронавірус SARS-CoV-2 Covid-19, антитіла IgM

190 грн.

1 дн.

Вид забору


Коронавірусна інфекція COVID-19 – це інфекційне захворювання, що викликається новим коронавірусом SARS-CoV-2, котрий був виявлений у грудні 2019 року. Це РНК-вмісний вірус з характерною оболонкою з відростками у вигляді «корони». Структурний S(spike) білок зв’язується з рецепторами клітин людини та спричиняє інфікування епітеліальних клітин слизової оболонки дихальних шляхів. Вірус призводить до розвитку респіраторного грипоподібного захворювання з такими характерними симптомами як кашель, висока температура, а в більш важких випадках призводить до розвитку пневмонії. Інкубаційний період складає в середньому до 6,5 діб, в крайніх межах 3-21 день. Від моменту потрапляння або контакту організму з вірусом інфекційний процес супроводжується виробленням специфічних антитіл (IgA, IgG, IgM), що починають з’являтися на 7-11-й день. Антитіла IgM можуть бути виявлені починаючи з 4 дня від появи перших симптомів. Їх рівень швидко зростає на початку інфекції, досягаючи максимуму в гострий період хвороби, а далі поступово знижуються, повністю зникаючи з одужанням. Не може також залишитися без уваги безсимптомне протікання захворювання. Тому рекомендовано проводити аналіз на Коронавірус SARS-CoV-2 (COVID-19) антитіла IgM кожному у комплексі з тестом на Коронавірус SARS-CoV-2 (COVID-19) антитіла IgG (код дослідження 193).
У випадку, якщо зразок досліджується в перші дні після інфікування, то антитіла IgM до коронавірусу можуть не виявлятись. Тому негативний результат дослідження антитіл IgM до SARS CoV-2 не виключає інфікування пацієнта вірусом. За наявності клінічних симптомів рекомендовано провести повторне тестування через 1 тиждень. Осіб з імуносупресією (пригнічення імунітету) слід обережно інтерпретувати на наявність негативного результату.
У випадку, якщо досліджуваний зразок має позитивний результат, треба негайно звернутися до сімейного лікаря для подальшої консультації, що і буде додатковою підставою для ПЛР дослідження на наявність/відсутність збудника. Адже це єдине дослідження, що дозволяє встановити діагноз «Коронавірусна інфекція (COVID-19)»!