Код

Назва

Ціна

Термін

1437

Інтерлейкін-6 (IL-6)

650 грн.

2 дн.

  • Матеріал для дослідження
  • Правила підготовки
  • Референтні значення

Інтерлейкін-6

 

Інформаційна пептидна молекула (цитокин) — інтерлейкін-6 синтезується в організмі активованими моноцитами/макрофагами, фібробластами, ендотеліальними клітинами. Це відбувається внаслідок запальних процесів, бактеріальних інфекцій, травм та інших стресових станів. Інтерлейкін-6 (IL-6) впливає на різні системи — імунну і ендокринну, а також органи — кров, печінку організму. Він налагоджує механізми відновлення і запускає імунний захист. IL-6 — маркер гострих системних запалень. Його надмірна продукція сприяє пошкодженню тканин, так як відбувається аутоімунна реакція.

 

 

 

 

Синоніми

 

 

 

 

ІЛ-6

 

 

 

 

Англійські синоніми

 

 

 

 

Interleukin-6 in serum.

 

 

 

 

Метод дослідження інтерлейкіну-6

 

Імунохемілюмінесцентний аналіз.

 

 

 

 

Одиниці виміру

 

 

 

 

Пг/мл (пікограмм на мілілітр).

 

 

 

 

Використовуваний для дослідження інтерлейкіну-6 біологічний матеріал

 

 

 

 

Венозна кров.

 

Що потрібно знати про дослідження інтерлейкіну-6

 

Інтерлейкін-6 є одним з розчинних медіаторів — вид цитокінів, що забезпечує зв'язок між клітинами в імунних реакціях.

 

 

 

 

Тимчасова продукція цього розчинного медіатору допомагає захищати організм від чинників навколишнього середовища, що викликають стреси, такі як різні інфекції або травми тканин. Спеціальні регуляторні процеси припиняють продукцію IL-6, коли джерело стресової ситуації вичерпується. В результаті цього нормалізуються сироваткові рівні білків гострої фази. Якщо в регуляторних системах виникають порушення, і вони не перестають виробляти продукцію інтерлейкіну-6, людина наражається на ризик розвитку різних хвороб.

 

 

 

 

Вперше цей зв'язок був встановлений ​​при доброякісній пухлині серця у пацієнта, який незадовго до цього переніс лихоманку. При дослідженні тканинної рідини з міксоми, крім підвищеного рівня С-реактивного білка, анемії і гіпергаммаглобулінемії, було виявлено велику кількість інтерлейкіну-6. Аналізи, проведені після, показали, що порушення регуляції продукції IL-6 відбувається при ревматоїдному артриті в синовіальних оболонках, в клітинах мієломи та інших пухлин, а також при інших хворобах.

 

 

 

 

Щоб зупинити патологічний вплив інтерлейкіну-6, була розроблена спеціальна терапевтична стратегія. Створений препарат тоцілізумаб має функцію блокування IL-6-опосередкованої передачі сигналу. Цей препарат часто використовують для лікування таких хвороб, як ревматоїдний артрит або хвороба Кастлемана, а також в інших стандартах лікування захворювань.

 

 

 

 

Надалі, успішний пошук і застосування інгібіторів IL-6 дозволить проводити більш ефективне лікування специфічних системних, запальних та інших захворювань.

 

Навіщо необхідно проходити дослідження інтерлейкіну-6

 

— щоб дослідити імунний статус за наявності запальних, онкологічних і аутоімунних захворювань.

 

Коли призначають дослідження інтерлейкіну-6?

 

Якщо необхідне уточнення патогенетичних механізмів і діагностика ступеня тяжкості різного роду захворювань (запальних, наприклад, гострий панкреатит; онкологічних — рак яєчників; аутоімунних).

 

Як підготуватися до дослідження інтерлейкіну-6 правильно?

 

Утриматися від куріння за 30 хвилин перед проходженням аналізу.