Код

Назва

Ціна

Термін

1136

Гепатит А (HAV IgM)

190 грн.

1-3 дн.

  • Матеріал для дослідження
  • Правила підготовки
  • Референтні значення

Гепатит А (HAV IgM і HAV IgG)

Аналіз, який дозволить виявити в крові антитіла до вірусу гепатиту А (HAV IgM), що проводиться для діагностики та попередження цього захворювання.

Синоніми

Антитіла до вірусу гепатиту А, імуноглобуліни IgM і IgG до HAV, серологічна діагностика HAV.

 

Англійські синоніми

Antibodies to Hepatitis A Virus (HAV), immunoglobulins to HAV, HAV, IgM and IgG.

 

Метод дослідження гепатиту А

Електрохемілюмінесцентний іммуноаналіз.

Використовуваний для дослідження гепатиту А біологічний матеріал

Венозна кров.

 

Що потрібно знати про дослідження гепатиту А

Вірус гепатиту А — оболончатий вірус, який містить РНК, що викликає у людини гепатит як виражений клінічно, так і той, що протікає без симптомів. Він відрізняється від гепатитів В і С тим, що являє собою гостру інфекцію, яка не переходить у клінічну форму, проходячи поступово. Але він може викликати різні ускладнення і приймати фульмінантні форми.

 

Симптоми захворювання схожі на ознаки інших гепатитів або хвороб гепатобіліарної системи (болі в животі, нудота, діарея та ін.), Тому виявити його можна лише лабораторним шляхом, в основному, через дослідження на наявність в крові антитіл до HAV.

 

Відповідь імунної системи до гепатиту — вироблення ранніх (IgM) і пізніх (IgG) імуноглобулінів. Перші визначаються в крові вже через 5-10 днів після того, як людина була інфікована і зберігаються протягом 4-6 місяців після захворювання. Але на таких пізніх стадіях їх практично неможливо виявити. У нормі ранні імуноглобуліни виявляються у пацієнтів, які отримали вакцину проти гепатиту А.

 

Пізні антитіла можуть бути виявлені за допомогою аналізу з другого тижня після інфікування. Вони залишаються на все життя, не зникаючи ні після перенесення інфекції, ні після вакцинації. Їх визначення дозволяє виявити людей, неімунізованих до HAV.

 

У аналізу висока чутливість і специфічність — приблизно 95%. Але бувають випадки помилкових показників. Перші дні після зараження антитіла в крові не виявляються. Найбільш точною буде діагностика пацієнта з ознаками інфікування. Також позитивні результати можуть бути в окремих груп людей: ті, що проживають з хворим на гепатит А, ВІЛ-інфікованих, людей, що приймають наркотичні препарати, та інших, будучи при цьому помилковими.

Якщо є підозра на гепатит А, аналіз краще проводити разом з аналізами на маркери інших вірусних гепатитів, печінкові ферменти, білірубін і лужну фосфатазу, оцінюючи їх в комплексі.

Навіщо необхідно проходити дослідження гепатиту А?

 

— щоб діагностувати гепатит А;

— щоб діагностувати захворювання, що протікають з жовтяницею.

Коли призначають дослідження гепатиту А?

При клінічних симптомах гепатиту: болях голови і живота, безпричинної раптової слабкості, нудоти, діареї, лихоманці, жовтяниці, втрати ваги та ін.;

При випадковому виявленні підвищеного рівня печінкових ферментів (500-5000 МЕ/л) і білірубіну, особливо, у людей, що знаходяться в групі ризику по гепатиту А.

 

Як підготуватися до дослідження гепатиту А правильно?

Не палити за півгодини до проходження дослідження.