Виявляємо мутовані варіанти SARS-CoV-2, у тому числі Дельта варіант

Шановні клієнти та колеги!

 
Варіанти SARS-CoV-2 дедалі швидко поширюються у всьому світі. За даними Центру з контролю та профілактики за захворюваннями (Centers for disease control and prevention) (далі – CDC) варіант Дельта SARS-CoV-2 (B.1.617.2) викликає занепокоєння та є більш контагіозним (заразним), ніж інші циркулюючі варіанти. CDC підрахував, що до кінця серпня варіант Дельта представлятиме 90% усіх вірусів SARS-CoV-2, що циркулюють у світі. Як повідомляє заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, в Україні вже зареєстрували два випадки коронавірусної хвороби викликані саме штамом Дельта. Секвенування вірусу та підтвердження мутації було проведено Інститутом молекулярної біології та генетики 22 червня 2021 року.

Відповідно до вищезазначеного, хочемо повідомити, що лабораторія «НІКОЛАБ» одна з небагатьох, чиї тест-системи ПЛР є високочутливими до визначення варіантів SARS-CoV-2, у тому числі Дельта варіанту, без можливості їх диференціювання. Також хочемо нагадати, що лабораторія 100%-во пройшла міжнародний контроль якості QCMD SARS-CoV-2 EQA Programme від Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Спеціалісти лабораторії «НІКОЛАБ» закликають не нехтувати власним здоров’ям, здоров’ям близьких та оточуючих і своєчасно звертатися до лікаря при виникненні перших симптомів захворювання, а також своєчасно проходити лабораторне тестування для раннього виявлення збудника хвороби COVID-19.